30.05.2014, 11:20

Siemens škrtne až 11 tisíc miest. A bude šetriť

Siemens škrtne až 11 tisíc miest. A bude šetriť

Nemecký výrobca elektrotechniky bude prepúšťať. Dohromady pôjde o vyše 11- tisíc pracovných miest, a to hlavne v Európe. Siemens chce týmto spôsobom ušetriť na nákladoch. Do roku 2016 si dal ambiciózny plán, znížiť ich až o jednu miliardu eur.

Prepúšťanie aj preraďovanie
Viac ako sedem tisíc pracovných miest bude znížených prostredníctvom zefektívnenia a vytvorenie novej divíznej štruktúry, ďalšie štyri tisícky z regionálneho zoskupovania. Generálny riaditeľ Joe Kaeser pritom povedal, že niektorým zamestnancom budú priradené aj iné funkcie. „Určité množstvo ľudí robia prácu pre koordinovanie vecí či analýzu,“ povedal Kaeser. „Veríme, že asi 20 percent z nich môžeme priradiť k inej práci, ale nie tu. Práca v koordinovaní a analýzach už nie je možná,“ vysvetlil generálny riaditeľ. Plánované škrty predstavujú asi tri percentá pracovnej sily elektronickej spoločnosti Siemens.

Obnovenie dôvery investorov
Škrtanie pritom prichádza len necelý rok po tom, čo sa na šéfovskú stoličku Siemensu dostal Joe Kaeser. Ten bol ešte minulý rok finančným riaditeľom spoločnosti. Aj preto sa od nového šéfa očakávalo, že obnoví dôveru investorov po strate ziskov. Po preskúmaní finančného stavu firmy, tento mesiac odhalil plán, v ktorom počíta s vytvorením deviatich divízií, ktoré nahradia predchádzajúcu štruktúru štyroch sektorov.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.