Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.10.2021, 10:33

Koaliční partneri sa dohodli na rozpočte, potvrdil Viskupič. Na vládu pôjde s deficitom 5,5 miliardy eur

V roku 2022 by malo Slovensko hospodáriť s deficitom na úrovni 4,94 percenta HDP.

Koaliční partneri sa dohodli na rozpočte, potvrdil Viskupič. Na vládu pôjde s deficitom 5,5 miliardy eur
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Koaliční partneri sa dohodli na návrhu štátneho rozpočtu na budúci rok. Na rokovanie vlády by mal ísť už vo štvrtok 14. októbra v podobe, v akej je zverejnený na stránke Hospodárskej a sociálnej rady. Ráta s deficitom na úrovni 4,94 percenta hrubého domáceho produktu. Potvrdil to predseda parlamentného finančného výboru Marián Viskupič (SaS).

​Viskupič priblížil, že rokovania o rozpočte sa uskutočňovali počas viacerých koaličných rád, pričom na tej pondelkovej ho už partneri schválili. Tento týždeň by tak o ňom mala rozhodnúť vláda a následne ho pošle na prerokovanie do Národnej rady.

"Samozrejme, nedajú sa vylúčiť nejaké úpravy v parlamente, to je jasné," skonštatoval Viskupič. Nepredpokladá však žiadne zmeny smerom k zvyšovaniu celkového deficitu, ktorý je podľa jeho slov najvyšší možný.

V roku 2022 by malo Slovensko hospodáriť s deficitom na úrovni 4,94 percenta HDP. Vyplýva to z pracovnej verzie rozpočtu na budúci rok, ktorý Ministerstvo financií predložilo na stredajšie rokovanie tripartity.

V absolútnom vyjadrení by schodok štátneho rozpočtu v budúcom roku mal byť takmer 5,5 miliardy eur. V ďalšom roku počíta návrh už s nižším deficitom pod tri percentá HDP.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.