Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.05.2018, 14:21

Delia expanduje do regiónov, uvažuje o predajni v Trnave

Reťazec v súčasnosti prevádzkuje v Bratislave a priľahlom okolí tri desiatky obchodov.

Delia expanduje do regiónov, uvažuje o predajni v Trnave
Zdroj: Delia

Reťazec Delia, ktorý je pod kontrolou finančnej skupiny Arca Capital, uvažuje o otvorení obchodu v Trnave. Po prvýkrát má tak namierené mimo Bratislavy a blízkeho okolia.

Delia zároveň dokončuje svoj vstup na český trh, informuje portál Trend. V súčasnosti prevádzkuje v Bratislave a priľahlom okolí tri desiatky obchodov a ich plán expanzie v regiónoch začína naberať reálne kontúry. 

Riaditeľ a konateľ siete potravín Delia Jozef Berko v nedávnom rozhovore pre HN povedal, že "do budúcnosti uvažujeme napríklad aj nad mobilnými predajňami, je to však iba v pracovnej verzii, keďže našimi prioritami je momentálne rozvoj konceptu a pokračovanie v expanzii."  

Podľa Berka bol vlani ročný obrat spoločnosti necelých 9,6 milióna eur. V prvom roku to bolo 4,4 milióna eur. "Je to viac ako dvojnásobný nárast obratu," dodáva Berka. 

"Obchodu sa darí, počet zákazníkov sa zvyšuje, trápia nás však náklady na zamestnancov, ktoré sú vysoké a súvisia s vysokým odvodovým zaťažením a fluktuáciou zamestnancov," povedal riaditeľ a konateľ potravín Delia.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.