Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.01.2019, 13:23

Pellegrini: Nie sú signály, že by Slovensko v tomto roku mala postihnúť globálna kríza

Uviedol to v stredu na tlačovej besede premiér Peter Pellegrini, za účasti ministra financií SR Petra Kažimíra.

Premiér Peter Pellegrini
Zdroj: TASR/J. Kotian

Slovensko nemusí v roku 2019 očakávať zásadné ekonomické otrasy. Uviedol to v stredu na tlačovej besede premiér Peter Pellegrini, za účasti ministra financií SR Petra Kažimíra (obaja Smer-SD).

"Myslím si, že nejaký zásadný, dramatický otras nemusíme očakávať. Aspoň nie sú také náznaky. Len ak by prišlo k nejakému miernemu spomaleniu hospodárskeho rastu v kľúčových krajinách, na ktoré je naviazaná aj SR, tak to samozrejme môže mať nejaký dopad," povedal.

Na všetky udalosti, ktoré možno v roku 2019 očakávať a vzhľadom na ich očakávaný rozsah, sú SR a jej verejné financie pripravené tak, že by kríza nemala nejako zásadne ovplyvniť hospodárenie štátu.

"Nemáme signály o tom, že rok 2019 by mal byť nejaký dramatický a že by nás mala postihnúť nejaká obrovská globálna kríza," dodal predseda vlády SR.

Podľa Kažimíra sú hospodárske riziká pre slovenskú ekonomiku koncentrované v zahraničí.

"Sú koncentrované okolo geopolitického vývoja, či už v oblasti obchodu alebo svetovej bezpečnosti. Sú to vzťahy medzi USA a Čínou, medzi USA a EÚ, sú vo Veľkej Británii, v oblasti vývoja brexitu," doplnil Kažimír.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.