Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.09.2019, 13:41

Bugár sa postavil proti Dankovi: Neviem si predstaviť rekreačné poukazy pre všetkých

Šéf Mosta zároveň tvrdí, že bude presadzovať verejnú voľbu kandidátov na ústavných sudcov.

Béla Bugár
Zdroj: TASR/J. Kotian

Ak niektorý z poslancov zmarí voľbu kandidátov na ústavných sudcov, bude to na jeho zodpovednosti. V relácii RTVS Sobotné dialógy to uviedol predseda koaličnej strany Most-Híd Béla Bugár. Zopakoval, že strana bude hlasovať za verejnú voľbu.

"Nebudeme hlasovať za tajnú voľbu, bude verejná. Ak niekto zmarí tú voľbu, tak každý bude vedieť, kto za tým bol. A to je jeho zodpovednosť," povedal Bugár s tým, že aktuálna situácia k tejto téme ho už frustruje.
S Bugárom súhlasil predseda opozičnej strany SaS Richard Sulík.

Verejná voľba

"Presne tak, voliči nech vedia, ako nimi volení poslanci hlasujú," reagoval na jeho slová. Ten zároveň predsedu Mosta-Híd vyzval, aby sa spoločne stretli a na voľbe sa dohodli.

"Verejne ponúkam, sadnime si a dohodnime sa, že ktorí sudcovia by mohli prejsť," povedal Sulík. Bugár odpovedal, že najskôr musí takéto stretnutie absolvovať s koaličnými partnermi. Stretnutie s opozíciou však nevylúčil.

Predseda Mosta-Híd tiež verí, že pri voľbe kandidátov na ústavných sudcov sa nebudú realizovať "žiadne zákulisné dohody". Sulík zasa dodal, že sudcovia sa pri voľbe nemusia cítiť nikomu zaviazaní, iba si majú počas 12 rokov svojej činnosti "poctivo vykonávať svoju prácu".

Rekreačné poukazy

Politici riešili aj aktuálne vládne sociálne balíčky. Bugár skritizoval návrh SNS a jej predsedu Andreja Danka, aby mali rekreačné poukazy zamestnanci všetkých firiem. 

"Neviem si predstaviť, že by sme hlasovali za to, že by bol povinný rekreačný poukaz aj pre firmy s počtom zamestnancov menej ako päťdesiat,“ povedal Bugár. 

Sulík v tejto súvislosti kritizoval míňanie vládnej koalície a to, že sa nedodrží vyrovnaný rozpočet. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.