Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.01.2010, 19:30

Kamióny kvôli mýtu blokovali Bratislavu

Minister dopravy Vážny tvrdí, že mýto ââ'¬žnabehlo" veľmi dobre. Vodiči kamiónov však pre jeho nedostatky protestujú.

Protest kamionistov v Bratislave FotoHN/Peter Mayer
Stovky rozhorčených vodičov kamiónov a majiteľov malých dopravných firiem z takmer celého Slovenska zablokovali včera viaceré príjazdové cesty do Bratislavy. Časť liniek MHD skolabovala. Vodiči tak protestujú najmä proti „nespravodlivému mýtnemu systému“, ktorý im namiesto skutočne prejazdených kilometrov po spoplatnených cestách účtuje celé úseky, po ktorých nejazdili. „Už sme to nemohli vydržať, lebo mýto je pre nás likvidačné. Protest je prejav nášho zúfalstva,“ povedal HN jeden z vodičov pochádzajúci z Brezna. Spolu s jeho kolegami ho ráno zastavila polícia na križovatke ulíc Tomášikova – Rožňavská. Kolóna kamiónov sa natiahla asi na päť kilometrov. Autodopravcovia pritom chceli predpoludním len prejsť Bratislavou a upozorniť jej obyvateľov na „výpalnícky mýtny systém“. Zámer sa však skončil tým, že po Rožňavskej sa pre blokádu ešte ani večer nedalo autom dostať smerom do centra.

Mýto sa začalo „excelentne“
Napriek tomu, že elektronické mýto má veľa nedostatkov – už niekoľkokrát „vypadlo“, vodiči majú problém kúpiť si palubné jednotky do áut, nemôžu platiť mýtne palivovými kartami, minister dopravy Ľubomír Vážny označil začiatok vyberania mýta za zvládnutý. „Mýtny systém bol zavedený veľmi dobre.“ Keby sa podľa neho nevyskytli niektoré nedostatky, tak by, ako zdôraznil, použil slovo „excelentne“. Kamionistom pohrozil, že môže byť voči nim použitý zákon o štrajku aj s prípadnými sankciami. Takýto zákon však Slovensko nemá. Podľa právnika Radoslava Procházku vodiči nemôžu byť za svoj štrajk postihnutí. „Muselo by sa preukázať, že škoda vznikla zavinením konkrétneho dopravcu, čo by bolo ťažké.“ Kamionistom tak podľa Procházku okrem prípadných pokút za narušenie cestnej premávky nehrozí nič.

Rozpor v legislatíve?
Vážny si nemyslí, že spoplatnenie úsekov, ktoré zaviedol mýtny poriadok, je v rozpore so zákonom o mýtnom systéme. Zákon pritom hovorí, že mýtne sa má platiť „za prejazdenú vzdialenosť,“ a nie za celý úsek. Hovorca rezortu dopravy Stanislav Jurikovič HN oznámil, že „prejazdenou vzdialenosťou sa rozumie vzdialenosť medzi dvoma bodmi vymedzeného úseku cesty“.

Hospodárske noviny

Viac o téme nájdete v zajtrajších
Hospodárskych novinách.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.