Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.11.2014, 16:49

Regiojet nebude mať autobusy z Bratislavy. Zamietli mu to

Bratislavský kraj zamietol žiadosť spoločnosti RegioJet o licenciu na autobusovú dopravu na trase z Bratislavy cez Nitru do Banskej Bystrice. Dopravca s takýmto stanoviskom nesúhlasí, chce sa odvolať.

"Rozhodne nesúhlasíme s rozhodnutím Bratislavského samosprávneho kraja, ktorý nám vydal záporné stanovisko na udelenie licencie," zdôraznil Radim Jančura, majiteľ holdingu Student Agency, do ktorého patrí aj RegioJet.

Dopravca podľa neho upravil cestovný poriadok podľa pripomienok všetkých dotknutých krajov. Na základe týchto úprav kraje s autobusovou linkou podľa RegioJetu súhlasili.

Licenciu môže vydať Bratislavský, prípadne Banskobystrický kraj. Teda ten, odkiaľ by linka vychádzala. Na odobrenie licencie však potrebuje súhlas ostatných krajov, cez ktoré bude spoj premávať. Podľa Jančuru s linkou najprv všetky kraje súhlasili, ale následne BSK požiadal Nitriansky kraj o spresňujúce stanovisko. To už malo byť záporné.

"Nechali sme si urobiť právnu analýzu, ktorá jasne popisuje, že Bratislavský samosprávny kraj rozhodol v rozpore so slovenskými zákonmi," dodal Jančura. V súčasnosti tak spoločnosť pripravuje podklady pre podanie odvolania na ministerstvo dopravy. Dopravca zároveň podal žiadosť o licenciu aj na Banskobystrický samosprávny kraj. "Teraz čakáme na stanoviská dotknutých krajov," skonštatoval Jančura.

Student Agency momentálne na Slovensku jazdí v rámci autobusovej dopravy len na medzinárodných linkách. Firma RegioJet zároveň prevádzkuje železničnú dopravu, a to na trase medzi Bratislavou a Komárnom s dotáciou od štátu. Od 14. decembra plánuje spustiť aj spoj na trase z Bratislavy do Košíc.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.