Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.07.2015, 00:00

Na slovenské Tatry majú zálusk bohatí Číňania

Po vstupe do J&T Finance Group sa čínski investori zaujímajú o podiel v Tatry mountain resorts.

Pred dvoma mesiacmi vstúpili do jednej z najväčších finančných skupín na Slovensku, dnes sa obzerajú po našom rodinnom striebre. Po tom, čo čínska China Energy Company získala za 80 miliónov eur päťpercentný podiel v J&T Finance Group, sa chce šiesta najväčšia súkromná firma v Číne dostať k podielu v spoločnosti Tatry mountain resorts (TMR). Informuje o tom portál biztweet. eu

„Ja som sa s nimi nikdy nestretol, ale naši majitelia s nimi komunikujú,“ povedal pre HN šéf TMR Bohuš Hlavatý. Predseda dozornej rady tatranskej spoločnosti Igor Rattaj záujem Číňanov nekomentoval, podobne ani čínski investori.

Záujem o lyžiarske strediská

Ak by China Energy Company v tomto biznise uspela, dostala by sa k najatraktívnejším slovenským strediskám v Jasnej, Tatranskej Lomnici a na Štrbskom Plese, ale aj akvaparku v Liptovskom Mikuláši. TMR má však svoje aktivity tiež v Poľsku a menší podiel v najslávnejšom českom areáli v Špindlerovom Mlýne. Nedávno Rattaj oznámil záujem kúpiť niektoré z prestížnych alpských stredísk v Rakúsku.


Čítajte viac: Číňanom sa zapáčili tatranské aktivity finančníkov z J&T


Hotely na predaj

Investori z Ázie by vo svojom portfóliu radi videli aj slovenské hotely. Už dlhší čas ponúka hotelová časť biznisu finančníkov z J&T na predaj tatranský Grand Hotel Kempinski Štrbské Pleso spoločne s Crowne Plaza v Bratislave a luxusným Baltschug Kempinski v Moskve. „Momentálne prebiehajú rokovania so záujemcami, ktorých mená v tomto momente práve kvôli spomínaným rokovaniam nemôžeme zverejniť,“ tvrdí hovorkyňa Best Hotel Properties Katarína Lettrichová.

Tým sa však záujem čínskeho holdingu o strednú Európu nekončí. Vo výhľade má aj český realitný trh, investície do poľnohospodárstva a moderných technológií.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.