Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.09.2013, 17:46

Nový priemyselný park pri Košiciach chce lákať investorov

Nový priemyselný park vzniká pri obci Veľká Ida neďaleko Košíc s ambíciou prilákať do regiónu nových investorov. Už na jar 2014 bude na ploche 10-tisíc metrov štvorcových stáť výrobná hala, ktorá bude patriť luxemburskej spoločnosti IEE Group.

Základný kameň Priemyselného a logistického parku spoločnosti KKP Invest položia a slávnostne poklepú 2. októbra. Na slávnosti sa zúčastní aj najvyšší predstaviteľ IEE Group Guangrong Han.

"Komplexná infraštruktúra priemyselného a logistického parku vo Veľkej Ide je už vo výstavbe, výrobná hala pre IEE Sensing Slovakia za začne stavať v najbližších týždňoch. Samotná výroba by sa mala rozbehnúť koncom apríla 2014," hovorí Arpád Lőrincz z firmy KKP Invest.

Na jar 2014 sa do svojich nových priestorov presťahuje aj 540 zamestnancov IEE Sensing Slovakia z neďalekého Kechneca. Kým v Kechneci si Luxemburčania priestory prenajímali, vo Veľkej Ide už budú vo vlastných. S výrobou na Slovensku teda výrobca snímacích systémov pre automobilový priemysel ráta aj v budúcnosti.

"Park je v dobrej lokalite s dostupnou infraštruktúrou, preto sme presvedčení, že sa nám podarí získať i ďalších investorov," tvrdí Miroslav Kučera, výkonný riaditeľ spoločnosti Inveast, ktorá pomáha zahraničným investorom na východnom Slovensku. Rokovania sa už rozbehli s ďalšími zahraničnými firmami, ktoré majú záujem usadiť sa na Slovensku.

"Už prítomnosť luxemburského investora je veľkým úspechom, robíme však všetko preto, aby sme získali aj ďalších, najmä zo západnej Európy," dodáva starosta Veľkej Idy Július Beluscsák.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.