Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.12.2013, 00:00

Pre firmy chceme byť na Slovensku číslo jeden

Jiří Kunert, generálny riaditeľ a predseda Predstavenstva UniCredit Bank Czech RepublicandSlovakia, a. s., pre HN:

Uplynul týždeň, čo sa UniCredit Bank na Slovensku a v Česku spojili do jednej UniCredit Bank Czech RepublicandSlovakia. Koľko týmto spojením skupina ušetrí?

Čísla hovoriť nebudem, ale čo sa týka napríklad rozpočtu pre obe krajiny na budúci rok, tak ten bude oproti roku 2013 nižší. A zároveň náklady na fúziu sú nižšie ako sme počítali. Úspora je dnes už jasná.

O koľko sa rozpočet zníži?

Bude to do desať percent.

Prebehlo už úplné prepojenie oboch bánk?

Treba ešte dokončiť technické riešenia. Predpokladám, že to bude trvať ďalšie dva roky. Dnes máme dva systémy – na Slovensku a v Česku. Chceme mať akoby jeden spoločný.

Podľa našich zdrojov sa v rámci spojenia zrušilo približne 150 až 200 miest v banke na Slovensku.

To je celkové číslo, ale v tom sú zahrnutí aj ľudia, ktorí prešli do outsourcingu v rámci skupiny. V Českej republike sme zvláštni oproti ostatným bankám v tom, že sme sa rozhodli outsourcovať takmer všetko a sústrediť sa len na vývoj produktov a ich predaj. Takže podporu operácií a IT sme outsourcovali. Dodávajúca firma je však súčasťou skupiny UniCredit. Podobný krok ideme urobiť aj na Slovensku, takže viacero ľudí síce odíde z banky, ale zostanú pracovať v rámci skupiny. To však ešte nenastalo. My sme v prvom rade využili prirodzenú fluktuáciu, bolo čiastočne pozastavené prijímanie nových zamestnanco

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.