Mladí Slováci na šampionáte šokovali. Proti topfavoritovi získali bod

17.04.2014, 17:31

Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov získala na svetovom šampionáte tejto vekovej kategórie vo Fínsku prvý bod. Rovesníkom z Ruska podľahla vo svojom úvodnom vystúpení 2:3 až po predĺžení, keď o víťazný gól sa postaral už v prvej minúte nadstaveného času Kirill Pilipenko.

Skóre stretnutia otvoril v 16. minúte Jevgenij Svečnikov. Mladí Slováci však ešte do konca prvej tretiny dokázali vyrovnať, keď využil presilovku 52 sekúnd pred sirénou Patrik Maier. Zverenci Antona Bartánusa následne zaskočili súpera na začiatku 37. minúty, keď sa individuálne počas vlastného oslabenia presadil Kristián Pospíšil.

Dlho sa však z vedenia neradovali, už o 78 sekúnd využil pokračujúcu presilovku Kirill Pilipenko. Ten istý hráč napokon v 22. sekunde predĺženia rozhodol druhým gólom v dueli o zisku dvoch bodov pre Rusov.

Najbližšie sa mladí Slováci stretnú v piatok v dôležitom súboji o postup s Nemeckom, v základnej skupine ich potom čakajú ešte dva náročné zápasy - s Kanadou (20. apríla) a Švédskom (21. apríla).

MS hráčov do 18 rokov

A-skupina

Slovensko - Rusko 2:3 pp (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 20. Maier, 37. Pospíšil – 16. Svečnikov, 38. Pilipenko, 61. Pilipenko. Rozhodovali: Ansons (Lot.), Salonen (Fín.) - Jensen (Dán.), Waldejer (Nór.), vylúčení: 6:2, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0

Zostava SR: Húska - Maier, Černák, Moravčík, Jaroš, Romančík, Meliško, Grman, Koch – Paločko, Sukeľ, Milý – Hrušík, Halama, Ferleťák – Pospíšil, Bondra, Valent – Petráš, Klenko, Tatár