Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.02.2020, 13:56

Commerzbank sa prepadla do 50-miliónovej straty. mBank plánuje predať aj naďalej

Strata Commerzbank bola výrazne nižšia, než očakávali analytici. Tí ju odhadovali na 99 miliónov eur.

Commerzbank sa prepadla do 50-miliónovej straty. mBank plánuje predať aj naďalej
Zdroj: TASR

Nemecká banková spoločnosť Commerzbank sa v štvrtom štvrťroku prepadla do straty 54 miliónov eur po zisku 113 miliónov eur pred rokom. Firma dnes tiež oznámila, že naďalej plánuje predať poľskú divíziu mBank, ale nie za každú cenu. 

Štvrťročná strata Commerzbank bola výrazne nižšia, než očakávali analytici. Tí ju podľa agentúry Reuters odhadovali na 99 miliónov eur. Akcie podniku si po zverejnení hospodárskych výsledkov pripisovali zhruba päť percent.

Plán na predaj väčšinového podielu v divízii mBank ohlásila Commerzbank na konci minulého septembra s cieľom získať peniaze na reštrukturalizačné opatrenia. Podľa médií sa však zatiaľ nenašlo mnoho potenciálnych záujemcov o kúpu divízie, upozornila agentúra DPA.

"Stále platí, že chceme mBank predať," uviedol dnes šéf Commerzbank Martin Zielke. "Je ale tiež jasné, že nie za každú cenu," dodal. Commerzbank vlastní v divízii mBank podiel okolo 69 percent.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.