Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.02.2021, 22:30 Aktualizované dňa 02.02.2021 o 23:26

Druhý najbohatší človek na svete Jeff Bezos odstúpi z pozície šéfa Amazonu

Jeff Bezos sa stane výkonným predsedom správnej rady podniku.

Druhý najbohatší človek na svete Jeff Bezos odstúpi z pozície šéfa Amazonu
Zdroj: Reuters

Zakladateľ amerického internetového obchodu Amazon Jeff Bezos v treťom štvrťroku opustí funkciu výkonného riaditeľa podniku. Informoval o tom Bloomberg. Nahradí ho Andy Jassy, ktorý teraz riadi cloudové aktivity Amazonu.

Bezos sa stane výkonným predsedom správnej rady podniku. Oznámila to dnes firma.

Amazon dnes tiež oznámil, že jeho štvrťročné tržby prvýkrát prekonali hranicu 100 miliárd dolárov. Bezos založil spoločnosť Amazon v roku 1994 a časom z nej vytvoril najväčší internetový obchod na svete.

V súčasnosti je Bezos podľa indexu miliardárov agentúry Bloomberg s majetkom v hodnote 188 miliárd dolárov druhým najbohatším človekom na svete.

Výmena na poste výkonného riaditeľa by sa mala uskutočniť počas tretieho štvrťroka. "Ako výkonný predseda sa budem naďalej zúčastňovať dôležitých aktivít Amazonu," upozornil 57-ročný Bezos. Dodal, že zároveň získa viac času a energie na svoje ďalšie záujmy.

Amazon dnes oznámil, že vo štvrtom štvrťroku zvýšil tržby medziročne o 44 percent na 125,6 miliardy dolárov. Štvrťročný čistý zisk firma viac ako zdvojnásobila na 7,2 miliardy dolárov. Za celý minulý rok tak zarobila rekordných 21,3 miliardy dolárov, napísala agentúra DPA.

​Štvrťročné tržby prekonali očakávania analytikov, ktorí ich podľa prieskumu spoločnosti Refinitiv odhadovali na 119,7 miliardy dolárov. Amazon v poslednej dobe ťaží zo silného rastu záujmu spotrebiteľov o nákupy prostredníctvom internetu, ktorý je dôsledkom pandémie covidu-19.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.