Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.05.2018, 18:30

Kto je najbohatšia rodina na svete? Bratia Kochovci, Bezos, Gates či Buffett ostali až za ňou

Za bohatstvom rodiny je známa maloobchodná sieť Walmart.

9. Alice Walton - Majetok: 34.9 miliardy dolárov. Zdroj bohatstva: Ďalší potomok zakladateľa Wal - Martu Sama Waltona. Alice je najväčším filantropom z celej rodiny.

Rodina Waltonovcov je opäť na vrchole zoznamu najbohatších ľudí na svete. Už roky obsadzujú popredné miesta miliardárskych rebríčkov. Boli dokonca aj roky, keď ich v prvej desiatke bolo päť. Takéto ohromné bohatstvo zanechal Sam Walton svojej žene a deťom. Všetky jeho peniaze zarobil na projekte zvanom Walmart.

Podľa rebríčka najbohatších ľudí zostaveného novinami Sunday Times, dosiahlo bohatstvo rodiny Waltonovcov v minulom roku takmer 175 miliárd dolárov. Za toto bohatstvo môžu vďačiť svojej maloobchodnej sieti Walmart, ktorý je vlastníkom ďalšej obrovskej franšízy Asda.       

Portál Quartz uvádza, že rebríček bol zostavený na základe čistej hodnoty majetku, ktorý je založený na vyčísliteľnom bohatstve vrátane pozemkov, nehnuteľností, iných aktív, ako sú umenie, dostihy či akcie vo verejných spoločnostiach. 

Výpočty nezahŕňajú bankové účty, ku ktorým periodikum nemá prístup. V zoznamoch sa uvádzajú manželia, ktorí sa aktívne podieľajú na činnosti svojich partnerov alebo združujú svoje aktíva, ako aj členov rodiny, ktorí majú spoločné obchodné záujmy.  

Walmart, ktorý bol založený v Arkansase, je podľa údajov portálu fortune.com najväčšou firmou, pokiaľ ide o príjmy. V roku 2017 dosiahli príjmy spoločnosti viac ako 485 miliárd dolárov.   

Spoločnosť založil Sam Walton, ktorý v roku 1992 zomrel vo veku 74 rokov. Jeho dcéra Alice Waltonová, jedna zo siedmych dedičov, podporila bohatstvo rodiny s obrovskou zbierkou umenia za 500 miliónov dolárov a darovaním akcií v hodnote približne 225 miliónov dolárov rodinným charitativným organizáciám pred tromi rokmi, vypočítali noviny.

Rodinné bohatstvo Waltonovcov porazilo v rebríčku bratov Davida a Charlesa Kochovcov, ktorých hodnota majetku je skoro 120 miliárd dolárov. Ich zdrojom bohatstva je spoločnosť Koch Industries, ktorá sa zaoberá energetikou, financiami, či chémiou. Za nimi nasleduje v rebríčku zakladateľ spoločnosti Amazon Jeff Bezos, spoluzakladateľ firmy Microsoft Bill Gates a legendárny investor Warren Buffett

 

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.