Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.06.2020, 14:16

O krachujúci Wirecard je záujem, akcie firmy prudko rastú

O prevzatie časti aktivít Wirecardu zaujímajú niektorí súkromní investori, investičné fondy aj francúzsky konkurent Worldline.

O krachujúci Wirecard je záujem, akcie firmy prudko rastú
Zdroj: Reuters

Akcie nemeckej finančnej spoločnosti Wirecard, ktorá v dôsledku účtovného škandálu bojuje o prežitie, začali týždeň prudkým rastom. Ťažia zo špekulácií o záujemcoch, ktorí by mohli prevziať niektoré časti podniku.

Dopoludnia akcie pridávali až 216 percent. Neskôr síce o časť ziskov prišli, krátko popoludní však stále vykazovali nárast na viac než dvojnásobok.

​Podľa informácií denníka Frankfurter Allgemeine Zeitung sa o prevzatie časti aktivít Wirecardu zaujímajú niektorí súkromní investori, investičné fondy aj francúzsky konkurent Worldline.

Akcie Wirecardu v uplynulých týždňoch prudko klesali. Ukázalo sa totiž, že firme chýba zhruba 1,9 miliardy eur, ktoré vykazovala vo svojom účtovníctve.

Spoločnosť Wirecard minulý týždeň vyhlásila insolvenciu. Následne prestali fungovať jej platobnej karty. Firma zamestnáva na Slovensku 400 ľudí a problémy sa dotkli aj používateľov eKasy.

Nemecká polícia minulý týždeň zadržala bývalého šéfa Wirecard Markusa Brauna, neskôr ho prepustila na kauciu päť miliónov eur. Podozrieva ho, že nadhodnocoval príjmy podniku a klamal o jeho skutočnom stave, aby firmu zatraktívnil pred investormi.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.