Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.01.2020, 14:29

Bratislavskému letisku pribudne nová linka. Wizz Air otvorí cestu k ďalšiemu veľkomestu

Wizz Air z Bratislavy aktuálne prevádzkuje lety do šiestich destinácií.

Bratislavskému letisku pribudne nová linka. Wizz Air otvorí cestu k ďalšiemu veľkomestu
Zdroj: Reuters

Bratislavskému Letisku M. R. Štefánika pribudne nová pravidelná letecká linka do ruského Petrohradu. Dopravca Wizz Air bude lietať z Bratislavy do Petrohradu a späť.

Stane sa tak od prvého júna s frekvenciou štyrikrát týždenne, a to v pondelok, stredu, piatok a v nedeľu. Od pondelka už je možné na novú linku kupovať letenky, informovala hovorkyňa Letiska M. R. Štefánika Veronika Ševčíková.

"Rozhodnutie leteckého dopravcu Wizz Air vítame, keďže linka do Petrohradu je tou, o ktorú sme sa dlhodobo snažili a o ktorú majú Slováci záujem, a ktorú tak budú môcť využívať priamo letecky z Bratislavy. Veríme, že sa podarí získať všetky potrebné povolenia regulačných orgánov," uviedol predseda Predstavenstva Letiska M. R. Štefánika Jozef Pojedinec.

Záujem o lety do Ruska potvrdzuje aj dopravné spojenie do Moskvy. Ruská metropola totiž patrí medzi destinácie, kam smeruje z bratislavského letiska najviac pasažierov. Je to aj vďaka pravidelnej linke spoločnosti Pobeda, ktorú zabezpečuje sedemkrát v týždni.

​Wizz Air prevádzkuje pravidelné lety z Letiska M. R. Štefánika od roku 2016. Aktuálne lieta z Bratislavy do šiestich destinácií.

Na Ukrajinu zabezpečuje tri letecké linky, a to do Kyjeva-Žuljany, Ľvova a Odesy, ďalšie lety smerujú do Skopje v Severnom Macedónsku, Sofie v Bulharsku a do Londýna-Lutonu.

Cestujúci z bratislavského letiska sa môžu v tomto roku tešiť na viaceré novinky. Cyperský letecký dopravca Cyprus Airways spustí novú pravidelnú linku z Bratislavy na grécke ostrovy Korfu a Rodos. Dopravca Ryanair zároveň zvýši frekvenciu letov z Bratislavy do hlavného mesta Grécka, do Atén. 

Prvýkrát sa bude z Bratislavy lietať do africkej Gambie prostredníctvom charterových letov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.