Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.09.2020, 15:04

Je to škandalózne, politici podsúvajú dezinformácie, reaguje na kauzu premiérovej manželky Arca

Arca je podľa vlastných slov zatiahnutá do bojov medzi politikmi koalície a opozície, ktorí sa tak snažia zvýšiť si svoje volebné preferencie.

Je to škandalózne, politici podsúvajú dezinformácie, reaguje na kauzu premiérovej manželky Arca
Zdroj: Arca Capital

Finančná skupina Arca Capital sa ohradzuje voči informáciám, že manželke premiéra Pavlíne Matovičovej vyplatila investície a popiera tvrdenia o uprednostňovaní veriteľov. 

Skupina však z dôvodu ochrany obchodného tajomstva a osobných údajov klientov nepotvrdila ani nevyvrátia, či Matovičová do jej produktov investovala.

O tom, že Matovičová mala investovať do Arcy, ktorá sa neskôr kvôli koronakríze dostala do problémov, včera informoval týždenník Plus 7 dní. Výška investície podľa týždenníka mohla dosiahnuť 10 miliónov eur. Predseda vlády na to reagoval poukázaním na fakt, že pred 14 rokmi s manželkou zrušili bezpodielové vlastníctvo a preto nevie, v akej banke a za aké úroky má jeho žena uložené peniaze.

Politici podsúvajú dezinformácie

Arca zdôrazňuje, že "žiadny z jej klientov nebol nezákonne uprednostnený pred inými a ani žiadnemu svojmu investorovi neposkytla vopred zvýhodňujúce obchodné informácie." V stanovisku dodala, že pri vyplácaní investícií neuprednostnila a nezvýhodnila žiadneho klienta na úkor ostatných tým, že by mu nezákonne vyplatila jeho investíciu.

Za škandálozny finančníci označili charakter medializovaných informácií a to, že politici podsúvajú verejnosti dezinformácie prostredníctvom neoverených informácií bez dôkazov.

"Prirovnávanie skupiny Arca Capital k nebankovým subjektom Horizont Slovakia a BMG Invest je nehorázne a hrubo poškodzujúce skupinu Arca Capital. Tvrdenia o tom, že niektorý klient bol neoprávnene zvýhodnený a že ostatní klienti nebudú uspokojení vôbec alebo v minimálnom rozsahu, sú vykonštruované a zavádzajúce," stojí tiež v stanovisku.

Arca je podľa vlastných slov zatiahnutá do bojov medzi politikmi koalície a opozície, ktorí sa tak snažia zvýšiť si svoje volebné preferencie.

Predseda Smeru Robert Fico dnes informoval, že jeho strana podáva trestné oznámenie na Arcu pre podozrenie zo spáchania trestného činu zvýhodňovania veriteľa voči rodine premiéra Matoviča.

Požiadali o ochranu pred veriteľmi

Finančná skupina koncom júna požiadala na základe ustanovení Lex Corona o dočasnú ochranu pred veriteľmi.

V septembri potom predseda predstavenstva a väčšinový spoluvlastník investičnej skupiny Rastislav Velič pre Denník N priznal, že Arca nevyplatí v plnej miere všetky svoje záväzky v hodnote stoviek miliónov eur a chce dosiahnuť reštrukturalizáciu pod ochranou súdov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.